רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

כל המידע על פתיחת סתימות

סתימות בצנרת הביוב הן תקלה נפוצה שיכולה לגרום למטרדים רבים כמו ריחות רעים, גלישת שפכים ועוד. פתיחת סתימות דורשת טיפול של אנשי מקצוע כדי לפתור את הבעיה בצורה יעילה ובטוחה.

סתימות נגרמות מצבירת שומנים, מוצקים ופסולת שמצטברים בצנרת וחוסמים את זרימת השפכים. גורמים נפוצים הם שיער, אוכל, סמרטוטים לניקוי, חול ועוד. סתימה יכולה להתרחש בקו הראשי, במערכת הביוב הפרטית של הבית או במערכת הביוב הציבורית מתחת לרחוב.

לטפל מיד 

כשמתרחשת סתימה, חשוב לא להמתין ולטפל בה מיד על מנת למנוע נזקים גדולים יותר לרכוש. סתימה בקו הראשי עלולה לגרום להצפת הבית בשפכים. סתימה במערכת הציבורית עלולה לגרום לגלישת ביוב לרחוב.

כדי לפתוח סתימה יש להזמין שרברב או אינסטלטור ברחובות יצאת צדיק מומחה בעל ניסיון מוכח בתחום. פתיחת סתימות היא מלאכה טכנית הדורשת ציוד מתאים וידע מקצועי. 

השלב הראשון הוא איתור מקום הסתימה במערכת. האינסטלטור יבצע בדיקה וישתמש בכלים מיוחדים כמו מצלמה וציוד איתור כדי לאתר במדויק היכן נמצאת הסתימה.

שטיפה בלחץ גבוהה

אחת השיטות הנפוצות לפתיחת סתימות היא שטיפה בלחץ גבוה. משתמשים בציוד לחץ מים חזק שמשטף את הסתימה ומסיר את החסימה. שיטה נוספת היא שימוש בכלי עבודה מיוחדים כמו מוט פלדה גמיש שמנקה מבפנים את קו הביוב הסתום.

מקרים קשים יותר נדרש חפירה עד להגעה לקו הביוב התת-קרקעי כדי לפתוח אותו ידנית. האינסטלטור יחפור בזהירות עד לקו הביוב, ינקה אותו ויתקן אותו במידת הצורך.

לאחר פתיחת הסתימה חשוב למנוע היווצרות סתימות חוזרות. יש להימנע מזריקת שומן לכיור, להקפיד לא לזרוק פסולת מוצקה לאסלה ולהשתמש במסנני סינון בברזים. כדאי לבצע ניקוי תקופתי של קווי הביוב בעזרת מומחה. 

מומלץ להתקשר לשרברב במקרים הבאים המעידים על סתימה אפשרית:

– גלישת מי ביוב מחוץ לבית, בחצר או ברחוב.

– ריחות חזקים של שפכים העולים מתאי בקרה או מחדרי האמבטיה.

– האסלה או הכיור מתמלאים לאט מאוד או לא נוקזים כלל. 

– רעשים חזקים של זרימת מים בצנרת אף על פי שכל הברזים סגורים.

– מים שנשפכים לאמבט או לכיור לא יורדים במהירות כרגיל.

– מים שחוזרים לאסלה או לכיור מבלי לפתוח את המים.

חשוב לזכור שככל שמטפלים בסתימה מוקדם יותר, כך התיקון קל יותר ומהיר יותר. פתיחת סתימות מורכבות עלולה להצריך עבודות שיפוצים ותיקונים יקרים ומסובכים יותר. על כן, מומלץ ברגע שמזהים סימנים לסתימה לפנות לשרברב מוסמך שיפתור את הבעיה ביעילות, במקצועיות ובעלות סבירה.

נכתב בשיתוף >> https://www.best-plumber.co.il

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.