רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

טיול בר מצווה בקאמפ

איצטדיון הקאמפ נואו בברצלונה, ביתה של קבוצת הכדורגל המפורסמת ברצלונה, הוא יעד חלומי לטיול בר/בת מצווה בלתי נשכח. האצטדיון האגדי, שנבנה ב-1957 ומכיל כמעט 100,000 מקומות ישיבה, מציע חוויה פנטסטית לחובבי כדורגל ולכל מי שרוצה לחוש היסטוריה וגאווה קטלאנית.

הטיול מתחיל בסיור 

הטיול מתחיל בסיור מודרך מקיף ברחבי האצטדיון – כולל ביקור ביציעים, בחדרי ההלבשה של הקבוצה, במוזיאון המוקדש לתולדותיה של ברצלונה, ואפילו יציאה לדשא הבתולי שעליו דשדשו גדולי הכדורגל בהיסטוריה. ההדרכה נעשית על ידי מדריכים מקצועיים המספרים על כל פינה באצטדיון בהתלהבות ובגאווה גדולה.

איצטדיון הקאמפ נואו – מבנה האגדה של מועדון הכדורגל ברצלונה

איצטדיון הקאמפ נואו (Camp Nou) הוא אצטדיון הכדורגל הביתי של מועדון הכדורגל ברצלונה מליגת העל הספרדית. האצטדיון, הממוקם בעיר ברצלונה שבקטלוניה, נחשב לאחד האצטדיונים המרשימים והמפוארים באירופה. במאמר זה נסקור את ההיסטוריה של הקאמפ נואו, מאפייניו הייחודיים ואפשרויות הסיורים בו.

תולדות הקאמפ נואו


הקאמפ נואו נחנך לראשונה בשנת 1957, כאשר הוא החליף את האצטדיון הקודם של ברצלונה – לס קורטס. תכולתו המקורית של האצטדיון עמדה על 90,000 מקומות, אך היא הורחבה מאז ל-100,000 מקומות והפכה אותו בשעתו לאצטדיון הגדול באירופה. במהלך השנים נערכו בו מספר עבודות שיפוץ ושדרוג, כשהאחרונה ביניהן בוצעה בשנת 2009 והביאה את תכולת האצטדיון ל-99,354 מקומות.

מאפייני האצטדיון וסיורים בו


הקאמפ נואו נחשב לאחד האצטדיונים היפים והמפוארים בעולם. בסיסו האדריכלי הוא בצורת אליפסה, מה שמאפשר קרבה מרבית למגרש מכל המושבים. בנוסף, הוא כולל מספר משקפות ייחודיות המפוארות בפסלים וציורים הקשורים למועדון.

באצטדיון מקיימים סיורים מודרכים לקהל הרחב כדי להכריע את האדריכלות הייחודית וההיסטוריה של המועדון. בסיור ניתן לבקר בחדרי ההלבשה, בחדר הכושר ואף בחדר ההקלטות של המועדון. כמו כן, ישנה אפשרות לצפות בתצוגה אינטראקטיבית המשחזרת את תולדות הקבוצה לאורך השנים.

הקאמפ נואו נחשב למקום קדוש ומייצג את לבו של מועדון ברצלונה. מדי שבוע מתכנסים בו מאות אלפי אוהדים לעודד את קבוצתם האהובה. הביקור במקום מאפשר לחוות את רוחו הייחודית של אחד המועדונים המהוללים בעולם.

נכתב בשיתוף >> http://worldtour.co.il/ 

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.