רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

בואו לגלות כיצד מרכזי קניות תורמים לקהילה המקומית

בואו לגלות כיצד מרכזי קניות תורמים לקהילה המקומית

חנויות ועסקים בגדלים שונים בוחרים להתמקם במרכזי הקניות השכונתיים. מרכז קניות משמש כמקום נוח לתושבים המקומיים המחפשים שופינג, בידור או בילוי במסעדה, מבלי שיצטרכו להתרחק יותר מדי מהבית.

למרות שרבים מאיתנו עורכים קניות באינטרנט, מחפשים את ׳הנשמה התאומה׳ באתרי הכרויות גייז או באתרי הכרויות סטרייטים באינטרנט, ואפילו מזמינים ארוחה באינטרנט, עדיין לא נס לחו של מרכז הקניות השכונתי.

מרכז קניות מהו?

מרכז קניות מוגדר כקבוצה של חנויות קמעונאיות, עסקים ונותני שירות אחרים, המוקדשת בדרך כלל למתן תמיכה ושירות לשכונה או לקהילה המקומית. בניגוד לאחיו הגדול, הקניון, מרכז הקניות קטן יותר מבחינת הגודל וביכולו לאכלס מספר מצומצם של בתי עסק ואחרים.

אי אפשר להגיד ששום דבר לא קורה במרכזי קניות, עם זאת, כאשר אנשים מחפשים יותר אקשן והרפתקאות, הם פונים ברוב המקרים לאפשרויות הטובות יותר שמציע הקניון הקרוב. מרכזי הקניות פשוט מספקים גישה נוחה וקלה לצרכים ולרצונות של הקהילה המקומית.

המטרה העיקרית של אנשים המגיעים למרכז הקניות היא לקנות את מה שהם צריכים או רוצים, ולעזוב. בהשוואה לקניונים, מרכזי קניות הם לא בדיוק המקום שבו אנשים שוהים לצרכי בילוי ובידור.

היתרונות של מרכז הקניות לקהילה

מרכז קניות הוא לא רק מקום לקניית מוצרים או לקבלת שירותים והוא מספק יתרונות נוספים רבים לקהילה שסביבו, ובמיוחד תורם בדרכים שונות לצמיחה ולפיתוח של הכלכלה המקומית.

  • אחד היתרונות המובהקים הוא יצירת הזדמנויות תעסוקה. ואכן, מרכזי קניות מספקים מקומות עבודה לאנשים בכול הגילאים והרקעים, החל מעובדי מכירות ועד למאבטחים. משרות אלה מפחיתות את שיעורי האבטלה באזור ומציעות מקור הכנסה לתושבים.
  • יתרון אחר של מרכז הקניות נעוץ במגוון הרחב של סחורות ושירותים שהוא מציע. מרכז קניות מספק תחת קורת גג אחת את כל הצרכים, כולל חנויות לבגדים ולמכשירי חשמל, מכולת או סופרמרקט ומסעדות.
  • מרכז קניות מקומי חוסך לצרכנים זמן וכסף ותומך בעסקים המקומיים. מרכז קניות גם מעניק לעסקים קטנים הזדמנות לבסס את נוכחותם לצד חנויות רשת גדולות (רק דמיינו את דוכן הפלאפל לצד סניף של מקדולנד׳ס). זה מאפשר לעסק הקטן להגיע לקהל רחב יותר ולהגדיל את מספר הלקוחות שלו.

חשיבותו של מרכז קניות בקהילה

למרכז קניות יש תפקיד חשוב בקהילה בכך שהוא מספק לאנשים מקום בקרבת הבית, המאפשר להם לצאת לשופינג, להתרועעות או לקבל שירותים שונים. מרכז קניות יכול לשמש לא רק כמרכז לעסקים המקומיים אלא גם כמקום המספק עבודה ותומך בכלכלה המקומית. מרכז קניות יכול לספק גם שירותים קהילתיים שונים, כמו קופת חולים, ספריה או משרדי ממשלה.

מרכז קניות יכול להציע לחברי הקהילה גם מקום להתכנסות, לאירוח אירועים ופעילויות המפגישים בין חברי הקהילה. מרכז קניות הוא מקום ידידותי לתושבים, במיוחד לאנשים ללא גישה לרכב או עם מגבלות ניידות.

נכתב בשיתוף >> https://www.shovavim.co.il/

Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.