רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

איך קישורים עוזרים לקדם את האתר בגוגל

לקישורים יש תפקיד חשוב בקידום האתר ושיפור הנראות שלו בתוצאות החיפוש של גוגל באמצעות תהליך המכונה קידום אורגני בגוגל. גוגל רואה בקישורים נכנסים אות לסמכות, רלוונטיות ואמינות של אתר האינטרנט. אתרים עם פרופיל קישורים נכנסים חזק ומגוון ממקורות מוכרים צפויים להיות מדורגים גבוה יותר בתוצאות החיפוש על מילים רלוונטיות להם.

כך קישורים עוזרים לקדם אתר בגוגל:

1. הגדלת התנועה האורגנית

   – קניית קישורים איכותיים מאתרים סמכותיים יכולים להביא תנועה נוספת לאתר. כאשר גולשים לוחצים על קישור מאתר אחר ומגיעים לאתר שקישרו אליו, זה גורם לעוד תנועה אורגנית מה שמגביר את אחוזי ההמרה.

2. שיפור הסריקה 

   – קישורים פועלים כמסלולים המסייעים לסורקים ולזחלנים של גוגל לגלות ולהוסיף לאינדקס את דפי האתר בצורה יעילה יותר. כאשר אתרים חזקים מביאים קישור לאתר אחר, זה יכול לשפר את יכולת הסריקה של האתר ולהבטיח שכל הדפים יתווספו לאינדקס של גוגל דרך זה.

3. סמכות בעיני גוגל

   – בניית פרופיל קישורים מאתרים אמינים ורלוונטיים יכולה לשפר את הסמכות ואת האמינות של האתר בעיני גוגל. זה יכול להוביל לדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש, גורם לאנשים נוספים להחשף לאתר, מה שמראה שהאתר מתחיל לקבל סמכות גם מגוגל וגם מהגולשים.

4. סמכות דומיין

   – קישורים הם גורם מפתח בקביעת סמכות הדומיין של האתר, ודרכם ניתן לראות כמה האתר ידורג בתוצאות החיפוש. על ידי השגת קישורים באיכות גבוהה, אפשר להגדיל את סמכות הדומיין של האתר גם בתחום תחרותי בגוגל.

5. השגת תנועה ממוקדת

   – קישורים מאתרים רלוונטיים לנישה המקודמת יכולים להשיג תנועה ממוקדת ונוספת לאתר מגולשים שמתעניינים בתוכן, במוצרים או בשירותים שהאתר מציע. זה גורם למעורבות גבוהה יותר, פחות יציאות מהאתר ויותר אחוזי המרה טובים.

6. אסטרטגיית תוכן

   – קישורים הם משלימים את אסטרטגיות שיווק התוכן על ידי זה שמפיצים אותו בעוד אתרים רלוונטיים. כאשר אתרים אחרים מקשרים לתוכן בעל הערך באתר, זה יכול להביא אליו יותר תנועה ולשפר את ביצועי הקידום שלו בגוגל.

7. שיתופים חברתיים

   – אתרים שמקבלים נפח גבוה של קישורים נכנסים משיגים לעתים קרובות גם שיתופים מרשתות חברתיות. קישורים מהמדיה החברתית יכולים להשפיע בעקיפין על SEO על ידי זה שגולשים אהבו את התוכן באתר והם משתפים אותו בעוד מקומות.

בסופו של דבר, על ידי התמקדות בבניית פרופיל קישורים נכנסים מגוון, טבעי ואיכותי, יהיה אפשר למנף את הכוח של הקישורים לקידום האתר בגוגל, לשפר את הנראות שלו בעיניי הגולשים, להשיג אליו עוד תנועה אורגנית ולבסס אותו כסמכות אמינה בתחומו. על ידי שילוב של בניית קישורים כחלק מאסטרטגיית SEO המקיפה של האתר, זה יכול לעזור להשיג הצלחה ארוכת טווח ולמקסם את הפוטנציאל של האתר גם בתחומים שהם יותר תחרותיים.

Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.