רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

איך להגיע לקהל יעד מדויק בעזרת פייסבוק?

פייסבוק מציעה מגוון רחב של אפשרויות לטרגוט קהל יעד, המאפשרות לעסקים להגיע לאנשים הרלוונטיים ביותר עבורם. הנה כמה טיפים להגיע לקהל יעד מדויק בעזרת פייסבוק:

 1. הגדירו את קהל היעד שלכם במדויק. לפני שאתם מתחילים לפרסם, חשוב להגדיר את קהל היעד שלכם במדויק. מהם האינטרסים שלהם? מה הם הגיל, המין והמיקום שלהם? מה הם ההתנהגויות שלהם? ככל שתגדירו את קהל היעד שלכם טוב יותר, כך תוכלו להגיע אליו בצורה מדויקת יותר.
  לפרסום מדויק בפייסבוק לחצו כאן: https://asmarketing.co.il/advertising-on-facebook/

 2. השתמשו בכלים של פייסבוק ליצירת קהל יעד. פייסבוק מציעה מגוון רחב של כלים ליצירת קהל יעד, המאפשרים לכם להגדיר את קהל היעד שלכם בצורה מדויקת. אתם יכולים להשתמש בכלים אלה כדי להגדיר את קהל היעד שלכם לפי מין, גיל, מיקום, תחומי עניין, התנהגויות ואפילו דמוגרפיה.

 3. השתמשו בנתונים שלכם. אם יש לכם נתונים על לקוחות קיימים, אתם יכולים להשתמש בהם כדי ליצור קהל יעד מדויק יותר. לדוגמה, אם אתם יודעים מהיכן מגיעים הלקוחות שלכם, אתם יכולים להשתמש בנתונים אלה כדי ליצור קהל יעד גיאוגרפי.

 4. השתמשו במבחני A/B. לאחר שפיתחתם קהל יעד, חשוב לבדוק אותו באמצעות מבחני A/B. מבחני A/B מאפשרים לכם להשוות בין שני מודעות או קמפיינים שונים כדי לראות איזה מהם עובד טוב יותר.

להלן כמה דוגמאות לאפשרויות לטרגוט קהל יעד בפייסבוק:

 • מין: תוכלו לבחור לפרסם רק לנשים או לגברים.
 • גיל: תוכלו לבחור לפרסם רק לאנשים בגיל מסוים, או בטווח גילאים מסוים.
 • מיקום: תוכלו לבחור לפרסם רק לאנשים באזור מסוים, או במדינות מסוימות.
 • תחומי עניין: תוכלו לבחור לפרסם רק לאנשים שיש להם תחומי עניין מסוימים. לדוגמה, אם אתם מוכרים מוצרים לחובבי ספורט, תוכלו לבחור לפרסם רק לאנשים שיש להם עניין בספורט.
 • התנהגויות: תוכלו לבחור לפרסם רק לאנשים שהיו פעילים באתר שלכם, או שהתעניינו במוצרים או בשירותים שלכם.

טיפים נוספים ליצירת קהל יעד מדויק בפייסבוק:

 • השתמשו בפילוח מתקדם. פייסבוק מציעה מגוון רחב של אפשרויות לטרגוט מתקדם, המאפשרות לכם להגיע לקהל יעד מדויק עוד יותר. לדוגמה, אתם יכולים לבחור לפרסם רק לאנשים שהיו פעילים באתר שלכם בזמן מסוים, או שהתעניינו במוצרים או בשירותים שלכם במחיר מסוים.
 • השתמשו במודעות מותאמות אישית. מודעות מותאמות אישית מאפשרות לכם להציג לאנשים מודעות רלוונטיות יותר, בהתבסס על האינטרסים וההתנהגויות שלהם. לדוגמה, אם אתם מוכרים מוצרים לחובבי ספורט, תוכלו להציג לאנשים מודעות למוצרים חדשים של מותג הספורט שהם אוהבים.
 • השתמשו במודעות ממוקדות עניין. מודעות ממוקדות עניין מאפשרות לכם להציג לאנשים מודעות למוצרים או שירותים רלוונטיים, בהתבסס על תחומי העניין שלהם. לדוגמה, אם אתם מוכרים מוצרים לחובבי ספורט, תוכלו להציג לאנשים מודעות למוצרים חדשים של מותג הספורט שהם אוהבים.

לסיכום, על מנת להגיע לקהל יעד מדויק בעזרת פייסבוק, חשוב להגדיר את קהל היעד שלכם במדויק, להשתמש בכלים של פייסבוק ליצירת קהל יעד, להשתמש בנתונים שלכם, ולבצע מבחני A/B. באמצעות שימוש נכון בכלים אלה, תוכלו להגיע לקהל היעד שלכם בצורה מדויקת יותר, מה שיעזור לכם להשיג את מטרות הפרסום שלכם.
המאמר נכתס בשיתוף חברת אס מרקטינג. חברת פרסום בפייסבוק.

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.