רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

האם open space מתאים לבית שלכם?

הפופולריות של עיצוב הבית עם "Open Space" בבתים פרטיים הולכת ועולה בשנים האחרונות, ומשפחות רבות חושבות לאמץ את הטרנד גם לבית הפרטי שלהן. השיפוץ יכול להיות יחסית פשוט: 

מתכננים איזה חללים מחברים, עושים תוכנית להורדת הקירות, בודקים את ההשלכות הנגזרות כשחותכים בטון בחלל הקיים. ואז, מחלקים אחרת את נקודות החשמל, מתקינים תאורה חדשה, משפצים את הקירות והרצפה, מסדרים מחדש והנה, יש לכם בית חדש לגמרי עם אווירה ותאורה מהסרטים

אבל האם זה מתאים לכם ולמשפחה שלכם באופן אישי? בואו נכיר את היתרונות והחסרונות כדי שתוכלו להחליט בעצמכם: 

היתרונות של Open Space לבית פרטי

  1. חופש עיצובי: Open Space מאפשר חופש גדול בתכנון החלל, כך שניתן להתאים אותו לצרכים השונים של הדיירים. במרחב הפתוח ניתן לעצב מספר חללים בעלי פונקציונליות שונה, כדי לאפשר לבני המשפחה לעסוק בפעילויות שונות ועדיין להיות ביחד, בחלל אחד.
  2. כניסת אור טבעי וזרימת אוויר: היעדר קירות מאפשר כניסה של תאורה טבעית שמשפיעה לטובה על תחושת המרחב, על מצב הרוח ועל האווירה בחלל הפנימי של הבית. חלל פתוח מאפשר גם זרימה טובה של האוויר, מה שיוצר חלל שמאוד נעים לשהות בו.
  3. תחושה של רווחה: המרחק הגדול בין הקירות יוצר תחושה של בית גדול יותר, ומאפשר לארח יותר בקלות.
  4. קרבה ואינטראקציה משפחתית: החלל המשולב מקל על אינטראקציה בין בני הבית ומעודד בילוי משותף.
  5. בית מודרני: עיצוב בסגנון Open Space מעניק לבית מראה מודרני ועכשווי.

החסרונות של Open Space לבית פרטי

  1. חוסר בפרטיות ויכולת ריכוז: לעיתים בחלל הפתוח, קשה למצוא שקט או פרטיות או לעשות פעולות הדורשות ריכוז, בשל הרעשים וההפרעות הנגרמים על ידי שאר האנשים השוהים בחלל.
  2. לעיתים זה ישפיע על העלאת עלות החימום והקירור: חלל גדול יכול לדרוש יותר אנרגיה לחימום או קירור.
  3. בעיות באירגון ואחסון: כשאין קירות, יש פחות מקום שמתאים למיקום רהיטים המאפשרים אחסון. 
  4. פחות שקט בבית: החלל הפתוח מעודד את כל יושבי הבית לבלות יחד במקום אחד, וזה יוצר הרבה הפרעות למי שמחפש שקט.

אז, האם זה בשבילכם?

בקיצור, ל – Open Space בבית פרטי יש יתרונות רבים אבל גם חסרונות שכדאי לשקול לפני שתחליטו לעשות את זה גם בבית שלכם. מומלץ לחשוב על הצרכים הספציפיים של המשפחה שלכם, להתייעץ עם מעצב פנים במקרה הצורך, ולחשוב עם בני הבית מה דעתם על השינוי. יחד, תוכלו למצוא פתרונות שיאפשרו לכם גם להפוך את הבית למודרני ומעוצב יותר, וגם לחלק את החלל כך שכל אחד מבני המשפחה יקבל מענה לצרכים שלו.

הכיף הגדול זה שבמרחב הפתוח אתם יכולים לעשות שינויים בקלות ולשפר את חלוקת החלל יותר ויותר, עד שהוא יתאים לכם בדיוק! השיפוץ יכול להיות הרפתקה משפחתית משותפת ולאפשר לכולכם לקחת חלק ביצירה המשפחתית החדשה.

שיהיה בהצלחה!

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.