רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

הכרויות מקוונות – טיפים למציאת הזוגיות האידיאלית

אין ספק שעם הזמן, משתמשים רבים יכולים לספר על הדייט הנורא שלהם. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להימנע מחוויות שליליות שכאלה, ולהגיע בשלום לזוגיות שאתם מחפשים.
לערוך רשימת משאלות
לפני שאתם מתחילים להשתמש באתר הכרויות, רשמו לעצמכם מה בדיוק אתם מחפשים. צרו רשימה ספציפית ככול הניתן. חלק ממטרת יצירת הרשימה הוא להגדיר לעצמכם מה בדיוק אתם מחפשים אצל בן הזוג.
דרגו את התכונות שאתם רוצים בבן הזוג
חשבו על המאפיינים של מערכות היחסים הקודמות, על החברים והמשפחה שלכם. תנו ניקוד ל-10 המאפיינים המובילים עבורכם, וניקוד מופחת לקבוצה השנייה של המאפיינים. קבעו מהו מספר הנקודות הנמוך ביותר שיכול לצבור הפרופיל שהותאם לכם, כדי שתסכימו לצאת איתו לדייט. בעצם בכך אתם מפתחים לעצמכם אלגוריתם אישי משלכם.
להיכנס לאתר
בחרו ביותר מאתר הכרויות אחד כדי ליהנות מאפשרויות רבות יותר. למשל, אם תשתמשו בטינדר קחו בחשבון שהמשתמשים שם לא נוטים לחפש מערכות יחסים ארוכות טווח. זה בסדר אם תנסו שניים או שלושה אתרים בו זמנית, ותבחרו באתר שמציע את התכונות שיעזרו לכם למצוא דייט מתאים לכם, מבלי שהשימוש בו יהיה יקר מדי.
לצאת ל׳שופינג׳
אתרי הכרויות לא מחוללים קסמים ולא עושים שום דבר מסתורי במיוחד. אתרים יוצרים בעיקר סיווג שיטתי של המשתמשים, ועל סמך תשובות המשתמשים הם יוצרים התאמות. במקרים מסוימים, אתרים עשויים לבחון את הפער בין תשובות המשתמשים להתנהגויות שלהם. למשל, אם כתבתם שאתם מעדיפים גבר גבוה וחילוני, אבל אתם לוחצים בעיקר על פרופילים של גברים נמוכים ודתיים, האלגוריתם ינסה להתאים לכם דייטים בהתאם להתנהגות שלכם. אבל אם תלחצו על כל הפרופילים, גם אלה שבכלל לא מתאימים להעדפות שרשמתם, האלגוריתם לא יעבוד. עדיף להתייחס לאתרי הכרויות כמו אל מאגרי מידע ענקיים שאתם יכולים לחקור כאוות נפשכם.
ליצור ׳פער סקרנות׳
מה זה אומר ׳פער סקרנות׳? ובכן, מדובר בהצעת מספיק מידע כדי שזה יעורר עניין, וזה בדיוק מה שאתם עושים בפגישה הראשונה שלכם עם מישהו. זה לא אומר שהפרופיל שלכם צריך להתחיל, ברמיזה כמו, ׳צפוניים תל אביים טועים לחלוטין בעובדה המטריפה הזו…׳ אבל עדיין כדאי שתתארו את עצמכם בכ-97 מילים מרתקות.
אל תנסו להצחיק
רוב האנשים לא מצחיקים בכלל כשהם מתבטאים בכתב. מה שאתם מספרים לחבר׳ה בפאב אחרי כמה בירות יכול לגרום לפרצי צחוק, אבל זה לא בהכרח מה שיקרה כשהסיפור יתורגם לאתר הכרויות. אותו דבר לגבי סרקזם. לעתים קרובות, אנשים חושבים שהם נשמעים חכמים אבל במקום זה הם נתפסים ככועסים או כמרושעים. טיפ שיעזור לכם לבדוק את עצמכם הוא לקרוא בקול רם את מה שכתבתם לפרופיל שלכם.
אל תגזימו והיו סלקטיביים
זה טוב לתת דוגמאות למה שאתם אוהבים או לא אוהבים, אבל זה עלול להרתיע מישהו אם תתחילו לפרט יותר מדי דברים שהם לא באמת חשובים וקשה לעקוב אחרי הסיפור שלכם.

על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.