רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

התחדשות עירונית בשוק הנדל"ן התוסס

העיר רחובות היא עיר שוקקת הממוקמת במרכז הארץ, והיא חווה בשנים האחרונות פריחה יפה בשוק הנדל"ן. העיר רחובות המשלבת קסם היסטרי עם חדשנות טכנולוגית, מושכת אליה מגוון משפחות, החל ממשפחות צעירות, משקיעים ואנשי עסקים כאחד.

ביקוש גובר לנדל"ן בעיר

הביקוש לדירות ברחובות גובר בשנים האחרונות והוא נובע ממספר גורמים –

  • מחירים נוחים לכיס: באופן יחסי כמובן. אם משווים ביחס לתל אביב למשל, מחירי הדיור ברחובות עדיין מוגדרים נגישים יחסית, מה שהופך אותה לאטרקטיבית עבור הרבה רוכשים.
  • מיקום אסטרטגית: רחובות נהנית ממיקום מאוד נוח, בסמוך לנס ציונה, ראשון לציון, תל אביב, קרובה לים, עם נגישות גבוהה לצירי תחבורה מרכזיים.
  • תשתיות איכותיות: מערכת חינוך מאוד משובחת, לא מעט פארקים ירוקים, מרכזי קניות, בילוי ותרבות, כאשר אלו הופכים את העיר לאטרקטיבית מאוד, בעיקר עבור משפחות.
  • פוטנציאל אדיר: תוכניות פיתוח עירוניות נרחבות, ביניהן הקמה של פארק תעשייה מתקדם וגם מתחם מגורים חדש ומתקדם, "נאות רחובות", צפויות להאיץ את הביקוש ולשדרג באופן משמעותי את מעמדה של העיר רחובות בשוק הנדל"ן.

התחדשות עירונית והשפעותיה

העיר נמצאת בעיצומו של תהליך התחדשות עירונית נרחב – מגוון פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי-בינוי המחדשים ומשנים את פני העיר, ומביאים להקמה של לא מעט בנייני מגורים חדשים ומתקדמים. 

תהליך ההתחדשות העירונית משפיע רבות על שוק הנדל"ן של רחובות. 

מחירי הדיור באזורים המתחדשים נוטים לעלות. לצד זה, גם ההיצע של הדירות החדשות עולה, דבר שעשוי להוביל בסופו של דבר לירידה מתונה במחירים לטווח הארוך.

טופס 4

בכל רחבי ישראל (ובין היתר גם בשוק הנדל"ן ברחובות), טופס 4 הוא מושג חשוב שמומלץ להכיר. טופס זה מכונה גם טופס אישור אכלוס, והוא למעשה מאשר שהבניין עומד בכלל דרישות הבנייה והתכנון וגם שהבניין ראוי למגורים. עצם קבלת טופס 4 מהווה תנאי הכרחי לאכלוס הדירה בבניין חדש.

את הטופס ניתן לקבל בדרך כלל בין מספר שבועות למספר חודשים, תלוי בהתאם להגשת המסמכים הנדרשים ובהתאם למורכבות הפרויקט והוועדה המקומית.

לסיכום

רחובות היא עיר שמציעה שילוב בין עתיד חדשני ומרגש לבין עבר היסטורי עשיר. זאת, לצד שכונות ותיקות עם אופי קהילתי מאוד חזק, צומחים אזורים מודרניים וחדשים המציעים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, אפשרויות פנאי ואפשרויות דיור. בעיר רחובות, שוק הנדל"ן נמצא בתנועה מתמדת והביקוש גובר, ההתפתחות התכנונית וההתחדשות העירונית הופכים את העיר לאטרקטיבית עבור משפחות צעירות ואף משקיעים כאחד. חשוב מאוד לעקוב אחרי ההתפתחויות הללו ולבחון בקפידה את האפשרויות הרבות הקיימות בשוק בטרם קבלת החלטות הקשורות ברכישת דירה.

 

הערה: כל המוצג במאמר לעיל הינו כללי ועשוי להשתנות מעת לעת בהתאם למיקום ספציפי ותנאים ספציפיים. בטרם קבלת החלטה על השקעה או רכישה מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי.

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.