רחובות דיגיטל

רחובות דיגיטל

לאיזה גורמים צריך לפנות בתהליך קניית דירה?

אתם מקבלים לא מעט החלטות גדולות לאורך החיים, אבל נדמה שאין עסקה גדולה, יקרה ומורכבת יותר מעסקת נדל"ן. יכול להיות שמצאתם את הדירה המושלמת ויכול להיות שאתם מתחילים את תהליך החיפושים רק ברגעים אלה, אבל ללא כל קשר לנקודה בה אתם נמצאים, כדאי שתכירו את אנשי המקצוע החשובים שיהפכו את המשימה הזו לפשוטה יותר, וגם מוצלחת הרבה יותר.

לאיתור נכס: סוכן נדל"ן

לפני שתתחילו לסרוק מודעות, לסייר בין דירות ולנהל משא ומתן, חשוב להיעזר בשירותיו של סוכן נדל"ן או מתווך. הסוכן יעזור לכם להגדיר במדויק מה אתם מחפשים, ומה הצרכים שלכם. בהתאם לתקציב הקיים ולדרישות הייחודיות שלכם, הוא גם יוכל להציג בפניכם חלופות מתאימות ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

להגנה משפטית: עורך דין מקרקעין

מאחר ועסקת נדל"ן עשויה להיות מורכבת למדי, חשוב שיהיה לצדכם גורם מיומן, מקצועי ועתיר ניסיון. באופן ספציפי כדאי שיהיה זה גורם שמכיר היטב את החוקים והתקנות, ואת כל המונחים המשפטיים. לפי משרד עורך דין מקרקעין YLAW, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לפני שתתקדמו בתהליך. כך תוכלו לוודא שאתם פועלים בצורה חכמה ונכונה, להימנע מטעויות ולחסוך לעצמכם לא מעט כאבי ראש, וגם הרבה מאוד כסף.

בדרך למשכנתא: יועץ משכנתאות

נניח שמצאתם את הדירה המושלמת, ואתם מתרגשים לקראת החתימה על החוזה (שנבדק בקפידה על ידי עורך הדין שלכם). רגע לפני שאתם פותחים את בקבוק השמפניה כדאי לפנות ליועץ משכנתאות כדי להבין לעומק את היכולות הפיננסיות שלכם, וכן כדי לתכנן את המשכנתא המתאימה בדיוק עבורכם. היועץ יוכל לעזור לכם גם לפנות לגופים השונים ולבחון בצורה שקולה וטובה את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם. בטווח הארוך זוהי דרך נהדרת לחסוך כסף ולבחור בפתרון מימון שמתאים לכם באמת.

הערכת שווי: שמאי

אם יש גורם מקצועי שיכול לעזור לכם לוודא שהנכס המיועד נמכר במחיר הגיוני, זהו בוודאי השמאי. עם הידע והניסיון שלו, הוא יוכל לבצע בדיקה מקיפה בנכס, ולהבטיח כי המחיר שאתם עומדים לשלם ראוי ומדויק. במילים אחרות, אם חשוב לכם להימנע מעסקאות מפוקפקות או סכומים לא ריאלים, זהו האדם עבורכם. כך גם תוכלו לזהות בעיות וליקויים בנכס רגע לפני שאתם חותמים על חוזה ומגלים את החתול שמחכה לכם בשק.

שקט נפשי: סוכן ביטוח

אחרי שבחרתם בקפידה את הנכס המושלם, קיבלתם משכנתא והתחלתם לארוז לקראת המעבר, מומלץ להגן על ההשקעה שלכם. ישנם בהחלט סיכונים פוטנציאליים שצריך לקחת בחשבון, כמו גניבה, שריפה ואפילו אסונות טבע. מומחה בתחום הביטוח יוכל להבין מה בדיוק הצרכים שלכם, ובהתאם לכך מה הוא הכיסוי האידאלי עבורכם. זאת בהתאם לסוג המבנה, למיקום שלו ולמשתנים נוספים אחרים.

סיכום

אין ספק שעסקאות נדל"ן דורשות תשומת לב רבה לכל פרט קטן, בעיקר משום שסכומי הכסף המעורבים בסיפור הם גדולים מאוד. מצד שני, אם תיעזרו באנשי מקצוע טובים ותוודאו שאתם פועלים נכון בכל שלב לאורך התהליך, תוכלו לעבור לדירת החלומות שלכם בראש שקט הרבה יותר.

Picture of מאור בן יעקב

מאור בן יעקב

מייסד הפורטל, יזם, ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים, כותב הבלוג.